Rybník Velký Tisý

Rybník Velký Tisý je pátý největší v celé České republice. Najdete ho nedaleko Lomnice nad Lužnicí, 10 km severně od Třeboně a hlavně nedaleko našeho ubytování Třeboň Statek!

Vodní plocha má rozlohu 317 ha. Hráz rybníka je 1850 m dlouhá a 5 m vysoká, dosahuje hloubky 3,4 m.

Rybník byl vybudován Štěpánkem Netolickým jako jeden z prvních velkých rybníků Třeboňska v roce 1505. Je napájen Zlatou stokou a z jeho hráze se odděluje několik stok, které dále tečou do rybníků Velký a Malý Dubovec, dále Velký a Malý Panenský a také Černičný rybník.

Spolu s rybníkem Malý Tisý je od roku 1957 součástí národní přírodní rezervace Velký a Malý Tisý. Je zde důležité hnízdiště a shromaždiště ptactva (volavka červená, čírka obecná, bukač velký, zrzohlávka rudozobá a mnohé další). Jedná se o jednu z nejvýznamnějších českých a mezinárodních rezervací.

 

Rezervace ubytování Třeboň Statek

Rezervujte si již nyní ubytování na podzim, v době konání výlovů rybníků. Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou a vyhřátou atmosférou.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím