Cyklistická exkurze Příroda Třeboňska - červenec

Agentura Třeboňsko pro Vás, milovníky cyklistiky, připravila zajímavé tipy na výlet. Jsou dva cyklistické okruhy, během kterých se od průvodce dozvíte spoustu zajímavostí o místech, kolem nichž budete projíždět.

Výlet č.1

Seznámíte se s Vitmanovskýmirybníky, deltou řeky Lužnice do rybníka Rožmberk, rezervaci Velký a Malý Tisý i s písečnou dunu a jejím stepním společenstvem. Zde uvidíme například hnízdiště kormoránů velkých, loviště vyder říčních, letní shromaždiště hus velkých a kachen, rovněž mnoho dalších druhů ptáků. Všimneme si také technických a historických zajímavostí na trase exkurze.
Trvání  4 hod. (17 km) Pro absolvování v konkrétním termínu je nutné se předem  přihlásit (alespoň v předchozí den)  na tel. 602 763 112.

Výlet č.2

Podrobně se seznámíte s rybníky Chlumecké a Vitmanovské rybniční soustavy a s rezervací Stará a Nová řeka Lužnice. Zde uvidíte například hnízdiště kormoránů velkých a loviště vyder a ledňáčků říčních. Budete obdivovat mohutné duby i rozsáhlé mokřady podél této trasy. Všimneme si také technických a historických zajímavostí na trase exkurze.

Termíny červenec 2014

9.,16.,19.,23. a 30.7. 2014 v 8:30 a 14:00 hod. Sraz účastníkůje v Chlumu u Třeboně, Hejtmanská hráz před zámkem. Pro absolvování v konkrétním termínu je nutné se předem  přihlásit (alespoň v předchozí den)  na tel.? 602 763 112.

Trvání  4 hod. (18km)

  • Cena: dospělý 100,- Kč, děti a mládež do 18 let 50,- Kč.
  • Vybavení: pojízdný bicykl, náhradní duše do pneu, pláštěnka, repelent proti hmyzu, vlastní dalekohled výhodou.
  • Pěší exkurze v doplňkových termínech jsou možné po dohodě.
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím